Praca programista > O programistach  > Programista w medycynie
programista w medycynie

Programista w medycynie

Skojarzenia z zawodem programisty są oczywiste – komputery, nowe programy i gry. Jednak to stanowisko jest coraz bardziej powszechne również w nieco innych sektorach – np. w medycynie. Technologia coraz śmielej wkracza do medycyny, aby tworzyć innowacje potrzebne do ratowania zdrowia i życia ludzi.

Protezy i sprzęt operacyjny

Zarówno sprzęt operacyjny, nowoczesne urządzenia pomiarowe oraz inteligentne protezy, ktoś musi wcześniej zaprogramować. To bardzo odpowiedzialne zajęcie. Trudniejsze od programowania każdego innego urządzenia, bo ma służyć chorym. To niezwykle odpowiedzialna praca, która wciąż wykorzystuje nowoczesne technologie, wraz ze zdobyczami takich nauk jak chemia, czy fizyka. Ważna jest tu również znajomość ludzkiej anatomii oraz właściwości materiałów, z których dane urządzenie ma zostać wykonane. Takie połączenie to duża dawka wiedzy, którą trzeba stosunkowo szybko przyswoić.

Chyba żadna dziedzina, w której są wykorzystywani programiści nie spotyka się z tak dużą dawką ludzkiej wdzięczności. Programiści zmieniają oblicze medycyny, która coraz więcej im zawdzięcza.

Mateusz
Brak komentarzy

Zostaw komentarz