Jak szybko będą powstawały nowe języki programowania?
Programowanie to zdecydowanie zawód przyszłości. Biorąc pod uwagę popularność sztucznej inteligencji oraz powszechną informatyzację, warto brać pod uwagę rozwój tej grupy zawodowej. Pytanie – czy programista powinien koncentrować się na jednym języku, czy wymyślać własny? A może warto modyfikować obecne? Jak szybko powstają nowe języki?
Nowe języki programowania – potrzebne, czy nie?
Nowe języki programowania są potrzebne, tak jak kolejne urządzenia, które odpowiadają na kolejne, coraz bardziej złożone potrzeby konsumentów. Poza tym w programowaniu niezwykle istotny jest czynnik ludzki. Wbrew pozorom programowanie to nie tylko ścisłe trzymanie się kodu – to również jego modyfikowanie, co zakłada olbrzymią kreatywność i intuicyjność tworzenia kodu.
Pamiętaj, że tworzenie kodów nie jest zajęciem, które wymaga jedynie znajomości podstawowych zasad kodowania. Tu chodzi raczej o kreatywność i analityczne myślenie, którego nie może zabraknąć żadnemu programiście. Dlatego w tym zawodzie tak często pracują przedstawiciele profesji, które nie są do końca związane z programowaniem – czyli np. sprzedawcy, graficy, a nie tylko osoby po ukończonych studiach informatycznych. Co wiele głów to nie jedna, dlatego też z pewnością nowe kody będą powstawały w przyszłości znacznie częściej.