Praca programista > O programistach  > Wady i zalety
Jak zostać programistą?

Wady i zalety

Praca programisty, jak każda inna posiada wiele wad i zalet, o których albo można dowiedzieć się ze źródeł bezpośrednich (od informatyków) albo ze źródeł pośrednich, czyli z forów internetowych. Jako, że wśród swoich znajomych nie posiadam nikogo, kto by w jakikolwiek sposób wiązał się z pracą programisty w Rybniku (programista Rybnik) opinii na temat tego zawodu postanowiłem szukać w Internecie.

Większość opinii, które udało mi się znaleźć to opinie pozytywne, mówiące o takich aspektach pracy programisty jak: pasja, wysokie zarobki czy prestiż. Jeden z internautów podzielił się na przykład swoim spostrzeżeniem, że od kiedy jest programistą cieszy się większym zainteresowaniem wśród płci pięknej. Twierdzi, że kobiety podświadomie wyczuwają dobrze zarabiających mężczyzn i lgną do nich jak ćmy do ognia. Ciekawa opinia. Inny czytelnik wśród zalet programistyki wymienia przede wszystkim uczucie, które towarzyszy tworzeniu czegoś z niczego.

Większość pojawiających się opinii negatywnych traktuje o braku bezpośredniego kontaktu z żywymi osobami. Zadaniem programisty jest kontaktować się przede wszystkim z komputerem i na podstawie tej relacji realizować konkretne zadania i tworzyć dane projekty. W szczególnie kiepskiej sytuacji są programiści, którzy pracują we własnych domach – oni nie mają nawet cienia szansy na porozmawianie z kimś, kto nie jest członkiem ich rodziny i nie mieszka z nim w domu. Lepiej mają ci programiści, którzy codziennie rano jadą do biura, spotykają się ze współpracownikami, wymieniają kilka uprzejmych zwrotów i dopiero wtedy zasiadają przed komputerem.

Mateusz
Komentarze:
  • kusy45
    15 marca 2017 o 20:55

    Jak dla mnie brak kontaktu z ludźmi jest zaletą 😉 Nie muszę się użerać z nikim.

Zostaw komentarz